sobota, 15 grudnia 2012

006. ,,Zieleń szmaragdu'' Kerstin Gier


Autor: Kerstin Gier
Tytuł: ,,Zieleń szmaragdu''
Wydawnictwo: EGMONT
Liczba stron: 454

,,Dwunastej gwiazdy powstanie, ziemskiego czasu zacznie odliczanie. Zniknie młodości wieczystej ochrona, dąb wieczny swego żywota dokona. Lecz cel swój osiągnąć orzeł zdoła, gdy się dwunastej gwiazdy blask rozpłynie, jeśli z miłości sama los przywoła i w pożodze tej miłości zginie.'' 

,,Zieleń szmaragdu'' jak cała seria ,,Trylogia Czasu'' zyskała tysiące fanów w wielu miejscach na ziemi. Jej głównym wątkiem są podróże w czasie pary nastolatków - Gwen i Gideona oraz ich miłość. Często też pojawiają się wątki normalnego życia nastolatków jak szkoła i imprezy.

,,Zieleń szmaragdu'' jest ostatnią częścią ,,Trylogii Czasu''. Rozwiązane w niej zostają wszystkie zagadki i problemy, które pojawiły się w dwóch poprzednich tomach.. Akcja jest ciekawa, nie zanudza czytelnika. Bardzo podoba mi się również to, że dzięki niej można poznać zwyczaje i życie w dawniejszych epokach. Poza tym fabuła przedstawia inny, wyjątkowy sposób podróży w czasie. Chronograf jest skomplikowanym urządzeniem, dzięki któremu możliwa jest podróż w czasie. Ale to nie wszystko. By odbyć podróż należy wczytać swoją krew do chronografu i przede wszystkim posiadać gen podróży w czasie. Lecz podróże te nie można zaliczyć do sielanki. Bohaterowie wypełniają pewną misję, która wbrew pozorom okazuje się trudna i niebezpieczna. Wykonanie tej misji jest głównym motywem tej książki. Tak więc pomysł na powieść jest bardzo ciekawy, interesujący i oryginalny. Książka posiada dość bogato rozwinięte wątki miłosne, które bardzo przypadły mi do gustu. Czytelnik cały czas trzymany jest w napięciu co do zakończenia. Poza tym pod koniec książki wychodzi na jaw fakt, że rodzice Gwen nie jest wychowywana przez swoich biologicznych rodziców. Zaintrygowani? Przeczytajcie książkę (jeśli jej jeszcze nie przeczytaliście) a wyjaśnienie tej i innych spraw odkryjecie sami.
Moim zdaniem warto było przeczytać ,,Zieleń szmaragdu'' i szkoda trochę, że jest to ostatnia część ,,Trylogii Czasu''
Moja ocena 8/10

Czytaliście tę książkę? Podobała się Wam?
A może macie ją w planach?
Podzielcie się swoimi opiniami :)

5 komentarzy:

 1. Jestem właśnie w trakcie czytania "Zieleni Szmaragdu" i po prostu pochłaniam strony! Wybacz, ale nie czytałam Twojej opinii, aby nie sugerować się nią, pisząc własną recenzję :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, nie ma sprawy ;) Życzę przyjemnego czytania :D

   Usuń
 2. Niestety ksiązki jeszcze nie czytałam, ale kazda taka recka podsyca mój apetyt :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dopiero zamierzam czytać pierwszy tom tej serii, a ty już mam za sobą trzeci. Oj muszę szybko nadrobić braki, gdyż widzę, że jest to świetny cykl.

  OdpowiedzUsuń